Profil pachatele je jednou z nejdůležitějších součástí moderních technik policejního pátrání, protože může vyšetřovatelům odhalit motivy a budoucí činy zločinců.
Myšlenky zločince

Je jen na nich, zda se jim podaří vypátrat zločince dřív, než spáchá další zločin…

Profil pachatele je jednou z nejdůležitějších součástí moderních technik policejního pátrání, protože může vyšetřovatelům odhalit motivy a budoucí činy zločinců. Abyste mohli dopadnout zločince, musíte myslet jako on…

Seriál Myšlenky zločince vypráví o elitním týmu analytiků FBI, kteří sestavují osobnostní profily masových vrahů a snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. Hlavním hrdinou seriálu je Jason Gideon, elitní vyšetřovatel, který vyšetřuje se svým týmem nejzapeklitější případy.

Hvězdami tohoto psychologického seriálu jsou osvědčení televizní herci Mandy Patinkin (seriály Právo a pořádek nebo Nemocnice Chicago Hope) jako speciální agent Jason Gideon, Thomas Gibson (filmy Navždy a daleko, Eyes Wide Shut, seriál Nemocnice Chicago Hope) jako agent Aaron Hotchner, Lola Glaudiniová (Rodina Sopranů, Pohotovost), Shemar Moore (seriál Mladí a neklidní, snímek Diary of a Mad Black Woman) jako agent Derek Morgan, začínající Matthew Gray Gubler (Život pod vodou) jako speciální agent Dr. Spencer Reid a půvabná blondýnka A. J. Cooková (zahrála si např. ve snímcích Smrt panen, Šílenci na prknech nebo Nezvratný osud 2) jako agentka Jennifer "JJ" Jareauová, Paget Brewsterová jako agentka Emily Prentissová a Kirsten Vangsnessová jako analytička Penelope Garciaová.

Jakmile se ukáže, že kriminální případ by se mohl týkat masového vraha, FBI se ihned obrátí na jednotku Behavioral Analysis Unit v Quanticu. Zatímco řadoví detektivové při vyšetřování zločinu hledají důkazy a usvědčující materiály, tento tým zkoumá způsob chování a myšlení zločinců, aby se zúžil počet podezřelých.

Jsou to lovci, kteří postupují z nitra na povrch – nezabývají se zkoumáním důkazů v laboratoři, ale studují chování podezřelých nejen v souvislosti se spáchaným činem, ale také tam, kde žijí a pracují. Proto, aby odhalili způsob, jakým přemýšlejí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zdroj.osobnosti.cz